Rubriky:

Češi

Kanada, nová rudá mašina

16. května 2015 13:30 - Praha

Předvádějí kanonádu jako kdysi rudá hokejová mašina Sovětského svazu. Letos už nasázeli Kanaďané nejvíc branek na MS od roku 1977, kdy na šampionát poprvé přivezli hráče z NHL.

 

David W Cerny, Reuters

„Zatím jsme měli štěstí, že i když jsme se dostali ve hře do problémů, povedlo se nám nastřílet góly. Ale myslet si, že v semifinále můžeme udělat čtyři pět chyb a stejně Česko přestřílíme, by byl začátek konce," říká opatrně trenér Todd McLellan. „To, že dáváme hodně gólů, nás zlatému cíli samozřejmě přibližuje," tvrdí Jason Spezza, aktuální lídr kanadského bodování.

V elitní třicítce produktivity figuruje jedenáct hokejistů Kanady, která na medaili čeká už od roku 2009 a na titul dokonce ještě o dva roky déle. „Zápas s Českem bude velkým testem. Musíme se soustředit na sebe, podstatné je, že v Praze dokážeme hrát jako soudržný tým," vykládal Spezza.

„Když jste z Kanady a oblečete na sebe její dres, vždycky se dostaví tlak, ale náš tým tady má zatím spoustu energie a různé zbraně. Baví nás vítězit," dodává útočník Claude Giroux a nabízí i originální způsob, jak zastavit Jágra, s nímž hrál v jednom útoku za Flyers. „Musíme zařídit, aby se vůbec nedotkl puku," usměje se.

kez, sob, Právo

Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..