Rubriky:

Ostatní

Ruští hokejisté si uřízli ostudu. A ukázali rozbroje uvnitř vlastního týmu

18. května 2015 10:41 - Praha

Pořádnou ostudu si uřízli po finále pražského mistrovství světa hokejisté Ruska. Sborná propadla během zápasu, v němž od Kanady inkasovala šest gólů. Propadla ale i po závěrečné siréně, když opustila ledovou plochu ještě před tím, než kapitán Javorových listů Sidney Crosby převzal pohár pro vítěze. Podivný incident také ukázal rozkol názorů mezi největšími ruskými hvězdami.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Nepsaný zákon hovoří jednoznačně - hráči poraženého týmu čekají na ledové ploše až do té doby, než vítězný tým dostane zlaté medaile a jejich kapitán nezvedne pohár pro vítěze nad hlavu. Vzápětí ještě počkají na státní hymnu soupeře. Svou přítomností členové poraženého týmu dávají najevo úctu k vítězi.

Zapojte se i vy do benefiční dražby hokejových relikvií, jejíž výtěžek podpoří terapeutické centrum Modré dveře pro pacienty trpící duševními poruchami.

To se ale v neděli v Praze nestalo. Rusové si po utkání podali s Kanaďany ruce, ale při předávání zlatých medailí neunesli tvrdou porážku a pohled na radujícího se soupeře a se stříbrnými medailemi na krku se začali trousit z ledu.

Vyzval je k tomu kapitán sborné a jedna z největších hvězd týmu Ilja Kovalčuk, který poodjel ke dvířkám a „naháněl" spoluhráče do kabiny. Ale ne všichni ho uposlechli. Hlouček hráčů včetně největších hvězd NHL Alexandra Ovečkina a Jevgenije Malkina zůstal na modré čáře a naopak vyžadoval, aby se hráči ještě na chvíli vrátili na led a vyčkali, až soupeř převezme pohár.

Průběh slavnostního ceremoniálu zde.

Trapnou chvíli, která poukazovala na nejednotnost ruských hvězd, pak naštěstí pro všechny přerušil slavnostní výstřel konfet, když Crosby konečně převzal pohár. Kovalčuk si pro spoluhráče dojel a dovedl je ke dvířkům. Když zněla kanadská hymna, na ledě už nezbyl jediný Rus.

Rusové se podobně nezachovali poprvé. Už před pěti lety po porážce ve finále v Kolíně nad Rýnem od českého týmu si drtivá většina hráčů sejmula z krku stříbrné medaile. Tentokrát si ale nesportovního chování všimli i v zámoří. „Asi to ani nebudu komentovat," řekl znechucený trenér Kanaďanů Todd McLellan, kterého cituje server torontosun.com.

oc, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..