Obří olympijské kruhy se vrátily do Tokia

2. prosince 2020 19:28 - Tokio/Praha

Ikonické olympijské kruhy se v úterý vrátily do Tokia. Pořadatelé je během léta nechali odnést pryč z přístavu kvůli údržbě. Tehdy ještě nebylo vůbec jisté, jestli se obří konstrukce do japonské metropole vůbec vrátí. Jejich opětovné umístění na původní místo tak svým způsobem naznačuje, že svátek světového sportu by příští rok v létě v odloženém termínu měl skutečně proběhnout.

Video již není dostupné

sntv

V létě nebylo vůbec jisté, zda roční odklad her bude stačit. Když obří konstrukce známých kruhů opouštěla své místo, mnozí si vůbec nebyli jistí, jestli se po údržbě a v plánovaném prosincovém termínu vrátí na své místo.

Pět propojených kruhů, které měří 15,3 metru na výšku a 32,6 metru na délku, se ale do přístavu přece jen vrátilo. Rozsvíceny teď budou každou noc až do zahájení her, které je naplánováno na 23. července 2021.

Sportovci na OH v Tokiu budou testováni každých čtyři až pět dnů

Jaká bude finální podoba her a jestli se na jednotlivá sportoviště podívají i diváci zatím není vůbec jasné. To, že tokijské hry se v létě ale skutečně odehrají, je i podle organizátorů čím dál pravděpodobnější.

pb, Sport.cz

Časová osa: Olympijské hry

Filtr článků - Olympiáda


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.