Malý zázrak. Cyklista je po hrozivých pádech bez zlomenin

27. července 2021 09:32 - Tokio

Hrozivý pád hvězdného nizozemského cyklisty Mathieua van der Poela v pondělním závodě cross country horských kol se obešel bez vážnějších zdravotních následků. Kontrolní vyšetření hlavního favorita na zlato, který byl nucen vzdát, neprokázalo žádné zlomeniny.

 

Stringer, Reuters

Šestadvacetiletému Van der Poelovi se rozplynul sen o olympijském triumfu už po deseti minutách závodu. I když se po ošklivě vypadajícím pádu potlučený ještě vrátil na trať a dotáhl se kousek za první desítku, nakonec snažení vzdal. "Já se vrátím," vzkázal výmluvně Van der Poel po vyšetření v nemocnici na svém instagramovém účtu.

Na sekci s velkými kameny, kde k jeho pádu došlo, byla ještě při víkendovém tréninku dřevěná nájezdová lávka. Nizozemec se podle svých slov domníval, že tam zůstane i na boje o medaile, ale organizátoři ji - stejně jako při testovacím závodě v roce 2019 - odstranili. Van der Poel spadl hned při prvním průjezdu touto pasáží.

ČTK

Časová osa: Olympijské hry

Filtr článků - Olympiáda


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.