Lukostřelkyně An San má po finálovém rozstřelu třetí tokijské zlato

30. července 2021 10:29 - Tokio

Dvacetiletá Korejka An San si v Tokiu zcela podmanila olympijskou lukostřelnici a po dnešním triumfu mezi jednotlivkyněmi získala třetí zlatou medaili. Šampionka ze smíšené i týmové soutěže porazila ve finálovém duelu ruskou soupeřku Jelenu Osipovovou 6:5 po dodatečném rozstřelu. Po pěti setech byl stav nerozhodný 5:5, ale debutantka na OH An San prvním dodatečným šípem trefila desítku, zatímco o osm let starší soupeřka jen osmičku.

 

Alessandra Tarantino, ČTK/AP

Pro korejskou lukostřelbu to bylo ve čtvrté soutěži v areálu Jumenošima čtvrté zlato. O udržení stoprocentní nadvlády budou v sobotu bojovat muži. Na předchozích hrách v Riu de Janeiro, kdy se bojovalo o čtyři sady medailí, Korejci nikoho jiného na nejvyšší stupínek nepustili. V ženské individuální soutěži skončilo korejským triumfem devět z deseti posledních olympijských soutěží.

Bronzovou medaili vybojovala Italka Lucilla Boariová po vítězství nad Američankou Mackenzie Brownovou, která před tím prohrála v semifinále s An San také až po rozstřelu. V něm Korejka rovněž trefila desítku, její soupeřce devítka nestačila.

XXXII. letní olympijské hry v Tokiu:
Lukostřelba:
Ženy:
Finále:
An San (Korea) - Osipovová (Rus.) 6:5,
o 3. místo:
Boariová (It.) - Brownová (USA) 7:1,
další pořadí:
5. Valenciaová (Mex.),
6. Wu Ťia-sin (Čína),
7. Kang Če-jong (Korea),
8. Kumariová (Indie),
...
33. Horáčková (ČR).
ČTK

Časová osa: Olympijské hry

Filtr článků - Olympiáda


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.