Krejčíková, Siniaková - Bencicová, Golubicová 7:5, 6:1 Češky mají zlato! Siniaková s Krejčíkovou vybojovaly historický triumf

1. srpna 2021 07:49 - Tokio
(Aktualizováno: 1. srpna 2021 09:33)

Fantazie! Česká republika slaví první tenisové zlato z olympijských her. Po sobotním stříbru Markéty Vondroušové ve dvouhře vybojoval pár Kateřina Siniaková, Barbora Krejčíková medaile nejcennější, když ve finále čtyřhry zdolal švýcarskou dvojici Belinda Bencicová, Viktorija Golubicová 7:5, 6:1. Postaral se tak o první český tenisový olympijský triumf v historii, v Československé éře na něj dosáhl pouze Slovák Miloslav Mečíř. Česká výprava v Tokiu slaví už čtvrtou zlatou medaili.

 

Ondřej Deml, ČTK

Bencicová už slavila zlato po sobotním finále ve dvouhře a s velkou chutí nastoupila i do nedělní čtyřhry.

Švýcarky byly obzvlášť na začátku utkání velmi nepříjemné, záhy si dokonce vypracovaly brejkbol. Krejčíková však čtyřmi esy v jednom gamu hrozbu odvrátila a oba týmy udržely svůj servis až do koncovky první sady.

České tenistky Barbora Krejčíková (vlevo) a Kateřina Siniaková se radují z olympijského triumfu

Mike Segar, Reuters

Bencicová s Golubicovou zkoušely české favoritky rozhodit častými loby, ale zkušené Češky si větší agresivitou a lepší hrou na síti postupně vynutily převahu. A za stavu 5:5 se jim podařilo soupeřky poprvé brejknout při servisu Golubicové. Následně proměnily hned první setbol a vysněný olympijský triumf byl zase o něco blíž.

Ve druhé sadě už Krejčíková se Siniakovou dominovaly, hned čtyřikrát sebraly Švýcarkám podání a po hodině a 26 minutách dokázaly proměnit pátý mečbol v utkání, když Golubicová při úderu uklouzla a poslal míček do autu.

XXXII. letní olympijské hry v Tokiu:
Tenis:
Ženy:
Čtyřhra - finále:
Krejčíková, Siniaková (1-ČR) - Bencicová, Golubicová (Švýc.) 7:5, 6:1.
roj, nov, Sport.cz

Časová osa: Olympijské hry

Filtr článků - Olympiáda


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.