Olympijskému turnaji golfistek hrozí kvůli bouřkám zkrácení na tři kola

5. srpna 2021 02:46 - Tokio

Olympijskému turnaji golfistek, ve kterém startuje i česká reprezentantka Klára Spilková, hrozí zkrácení na tři kola. Důvodem je nepříznivá předpověď počasí.

 

Andy Wong, ČTK/AP

Soutěž v Kasumigaseki Country Clubu v Tokiu by podle původního plánu měla skončit čtvrtým kolem v sobotu. Podle předpovědí však mají přijít bouřky.

"Informovali jsme hráčky, že možná budeme muset zkrátit turnaj na 54 jamek," citovala agentura DPA technickou delegátku turnaje Heather Dalyovou-Donofriovou s tím, že zatím není jasné, kdy o případném zkrácení organizátoři rozhodnou.

"V ideálním světě bychom o tom rozhodli ještě před tím, než se rozehraje třetí kolo. Nicméně doufáme, že se počasí zlepší a odehrajeme i poslední kolo," dodala Dalyová-Donofriová.

Golfistky dnes rozehrály druhé kolo, po prvním patřila Spilkové dělená sedmá příčka. Na vedoucí Švédku Madelene Sagströmovou ztrácela tři rány.

ČTK

Časová osa: Olympijské hry

Filtr článků - Olympiáda


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.