Živě

V Tokiu nebude startovat ani pátá tenistka světa Andreescuová

13. července 2021 08:08 - Ottawa

Pátá tenistka světového žebříčku Bianca Andreescuová nebude startovat na blížících se olympijských hrách v Tokiu. Jednadvacetiletá kanadská reprezentantka jako důvod uvedla problémy spojené s pandemií koronaviru.

 

Aeltc/simon Bruty, Reuters

"O startu na olympiádě jsem od mala snila, ale kvůli všem komplikacím, které způsobila pandemie, cítím, že je to správné rozhodnutí," napsala vítězka předloňského US Open na instagramu.

Před Andreescuovou se z účasti na hrách v Tokiu kvůli obavám z koronaviru omluvil také její krajan a desátý hráč světa Denis Shapovalov. Z osobních nebo zdravotních důvodů budou chybět i hvězdy jako Rafael Nadal, Dominic Thiem, Stan Wawrinka, Serena Williamsová či Simona Halepová.

ČTK

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.