Čelit tlaku je výsada, míní Djokovič

28. července 2021 21:51 - Tokio

Světová tenisová jednička Novak Djokovič tvrdí, že s tlakem vyplývajícím z velkých očekávání ve sportu problémy nemá. Naopak to považuje za výsadu. "Tlak je privilegium. Žádný profesionální sport se bez tlaku neobejde. Pokud usilujete o to, abyste se dostali na vrchol, měli byste se začít učit, jak se s tlakem vyrovnat. A jak všechna tahle očekávání zvládnout na hřišti, ale i mimo něj," řekl čtyřiatřicetiletý Srb po postupu do čtvrtfinále olympijského turnaje.

 

Patrick Semansky, ČTK/AP

O tlaku, kterému jsou sportovci vystaveni, se nyní mluví v souvislosti s jinými hvězdami - Naomi Ósakaovou a Simone Bilesovou. Japonská tenistka se kvůli ochraně duševního zdraví na čas stáhla z turnajů a vrátila se na olympiádě. Americká gymnastka odstoupila ze stejného důvodu v Tokiu ze soutěže družstev a vynechá víceboj, v němž měla obhajovat zlato.

Djokovič je centrem pozornosti i v olympijské vesnici, kde ho ostatní sportovci často žádají o společnou fotografii či podpis. Podle svých slov se s tím dvacetinásobný grandslamový šampion naučil pracovat.

Když tady umřu, kdo za to ponese odpovědnost? zuřila tenisová hvězda. A není sama

"Vyvinul jsem mechanismus, jak se s tím vypořádat tak, aby mě to nerozptylovalo a neunavilo. Mám dost zkušeností, abych pak šel na kurt a hrál nejlépe, jak umím," prohlásil tenista, který může jako první muž v historii získat tzv. Golden Slam. Ovládnout v jednom roce všechny turnaje velké čtyřky i olympiádu se dosud povedlo pouze Němce Steffi Grafové před 33 lety.

ČTK

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

 
  • Pavouk dvouhry žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..