Živě

Olympijský sen je pryč. Bývalý evropský šampion dostal devítiměsíční trest

23. července 2021 08:53 - Tokio/Praha

Bývalý evropský šampion v běhu na 400 m překážek Kariem Hussein dostal devítiměsíční trest za doping a přišel o start na olympijských hrách v Tokiu. Dvaatřicetiletý atlet, jenž překvapil ziskem kontinentálního titulu na domácím šampionátu v roce 2014, měl v polovině července pozitivní test na zakázaný stimulant.

 

Profimedia.cz

Udělení trestu ve zrychleném řízení oznámil švýcarský olympijský výbor. Distanc platí od 16. července a Hussein verdikt přijal.

"Můj sen o olympijských hrách v Tokiu je pryč. Dostal jsem trest na devět měsíců," napsal na twitteru. "Jedna pastilka obsahovala zakázanou látku. Udělal jsem chybu, která má závažné důsledky. Je mi to líto. Ale pokud mě znáte, víte, že se nevzdám," dodal.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..