Rubriky:

LOH 2020

Olympiáda se blíží, do Tokia připluly obří kruhy

17. ledna 2020 13:22 - Tokio/Praha

Letní olympijské hry 2020 v Tokiu se pomalu ale jistě blíží. Do startu věhlasné sportovní akce zbývá půl roku. Organizátoři v pátek v dějišti her nainstalovali obří olympijské kruhy. Na to, jak robustní konstrukce doplula do hlavního japonského města, se můžete podívat ve videu níže.

Pět propojených kruhů měří 15,3 metru na výšku a 32,6 metru na délku. Organizátoři konstrukci nainstalovali v pátek ráno přímo v Odaiba Marine Parku, kde budou probíhat soutěže v triatlonu a dálkovém plavání.

„Rozhodli jsme se nainstalovat olympijské kruhy nyní, protože chceme, aby to byla první věc, kterou uděláme v olympijském roce. Na toto místo jsme je umístili proto, že je zde mnoho závodišť a v pozadí můžete vidět tokijské památky, jako jsou Duhový most a Tokijská věž," řekl k páteční akci ředitel pro plánování a propagaci tokijských her Keniči Kimura.

Vláda si od včasné instalace masivních kruhů slibuje navození patřičné slavnostní atmosféry. Olympijské hry v Tokiu proběhnou od 24. července do 9. srpna. Paralympijské hry pak v japonské metropoli budou následovat, začnou 25. srpna.

pb, Sport.cz

Časová osa: Letní olympijské hry 2020 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2020