Rubriky:

LOH 2020

Předání olympiského ohně organizátorům her proběhne bez diváků

15. března 2020 13:31 - Atény
(Aktualizováno: 15. března 2020 14:13)

Předání olympijského ohně organizátorům letních her v Tokiu se příští týden ve čtvrtek na stadionu v Aténách uskuteční za zavřenými dveřmi. Důvodem je pandemie koronaviru. Dnes o tom informoval Řecký olympijský výbor.

 

Alkis Konstantinidis, Reuters

Olympijský oheň byl zapálen ve čtvrtek a i tento ceremoniál se odehrál bez diváků pouze s několika vybranými hosty. Národní olympijský výbor poté vyzval fanoušky, aby se nesrocovali na trase štafety s pochodní, ale když se ve Spartě přesto objevil větší počet fanoušků, byla úvodní část štafety zrušena. Japonská část štafety by měla odstartovat za dva týdny ve Fukušimě.

Organizátoři her v Tokiu by nyní měli převzít pochodeň 19. března na stadionu v Aténách, kde se v roce 1896 konaly první novodobé olympijské hry a kde předání pochodně v minulosti sledovaly tisíce fanoušků. Nyní však bude historický Panathénský stadion pro veřejnost uzavřen.

"Rozhodli jsme o tom, že ceremoniál se uskuteční za zavřenými dveřmi. S ohledem na nařízení vlády, která se snaží omezit šíření nákazy, nebudou také vydávány žádné akreditace," citovala agentura Reuters prohlášení Řeckého olympijského výboru. Řecko dosud zaznamenalo 228 nakažených koronavirem a tři mrtvé.

Zatímco kvůli pandemii už byla ve světě zrušena nebo přerušena řada sportovních akcí a soutěží, Japonsko s pořádáním letní olympiády v termínu od 24. července do 9. srpna stále počítá. Několikrát o tom ujistil předseda japonské vlády Šinzó Abe i Mezinárodní olympijský výbor.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2020 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2020