Rubriky:

LOH 2020

V zájmu úspor může být na OH v Tokiu méně funkcionářů

25. září 2020 13:44 - Tokio

Pořadatelé olympijských her v Tokiu chtějí snížit počet funkcionářů na hrách o deset až patnáct procent. Menší doprovod je jedním z 52 úsporných opatření, na nichž se organizační výbor dohodl s Mezinárodním olympijským výborem (MOV). Snížení počtu lidí povede k menším výdajům na stravu a dopravu a rovněž znamená nižší riziko nákazy koronavirem, jehož pandemie zřejmě za necelý rok ještě nebude zažehnána.

 

Twitter

Zjednodušení a zlevnění her je nezbytné, aby organizátoři a MOV snížili ztráty způsobené bezprecedentním odložením této obří sportovní akce kvůli covidu-19. Olympiáda by neměla být tak pompézní jako jindy. Výdaje na výzdobu sportovišť by se měly snížit o třicet až čtyřicet procent, nepočítá se s ceremoniály v olympijské vesnici a před slavnostním zahájením. Mělo by se ušetřit na dopravě využitím menšího počtu vozidel.

Organizátoři nadále počítají se zachováním plné délky štafety s olympijskou pochodní, která by měla příští rok trvat 121 dní. Bude se ale přehodnocovat velikost štábu, který ji má na starosti.

Nedávné sportovní akce podle Bacha ukázaly, že lze uspořádat olympijské hry

Organizační výbor OH v Tokiu nyní propočítá, jaké úspory by navržená opatření přinesla. Se svými závěry na říjnovém zasedání seznámí výkonný výbor MOV.

Vedle úsporných opatření pořadatelé, japonská vláda a MOV diskutují rovněž o hygienických opatřeních proti šíření koronaviru. Prezident MOV Thomas Bach ale upozornil, že není možné s desetiměsíčním předstihem odhadovat, co bude potřeba.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2020 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2020


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.