Živě

V zájmu úspor může být na OH v Tokiu méně funkcionářů

25. září 2020 13:44 - Tokio

Pořadatelé olympijských her v Tokiu chtějí snížit počet funkcionářů na hrách o deset až patnáct procent. Menší doprovod je jedním z 52 úsporných opatření, na nichž se organizační výbor dohodl s Mezinárodním olympijským výborem (MOV). Snížení počtu lidí povede k menším výdajům na stravu a dopravu a rovněž znamená nižší riziko nákazy koronavirem, jehož pandemie zřejmě za necelý rok ještě nebude zažehnána.

 

Twitter

Zjednodušení a zlevnění her je nezbytné, aby organizátoři a MOV snížili ztráty způsobené bezprecedentním odložením této obří sportovní akce kvůli covidu-19. Olympiáda by neměla být tak pompézní jako jindy. Výdaje na výzdobu sportovišť by se měly snížit o třicet až čtyřicet procent, nepočítá se s ceremoniály v olympijské vesnici a před slavnostním zahájením. Mělo by se ušetřit na dopravě využitím menšího počtu vozidel.

Organizátoři nadále počítají se zachováním plné délky štafety s olympijskou pochodní, která by měla příští rok trvat 121 dní. Bude se ale přehodnocovat velikost štábu, který ji má na starosti.

Nedávné sportovní akce podle Bacha ukázaly, že lze uspořádat olympijské hry

Organizační výbor OH v Tokiu nyní propočítá, jaké úspory by navržená opatření přinesla. Se svými závěry na říjnovém zasedání seznámí výkonný výbor MOV.

Vedle úsporných opatření pořadatelé, japonská vláda a MOV diskutují rovněž o hygienických opatřeních proti šíření koronaviru. Prezident MOV Thomas Bach ale upozornil, že není možné s desetiměsíčním předstihem odhadovat, co bude potřeba.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..