Italové odvrátili sankce od MOV za vměšování vlády do sportu

26. ledna 2021 13:48

Itálie na poslední chvíli odvrátila hrozící sankce ze strany Mezinárodního olympijského výboru (MOV) kvůli vměšování vlády do sportu. Italská vláda v čele s odstupujícím premiérem Giuseppem Contem schválila dekret, který dává národnímu olympijskému výboru CONI větší autonomii.

 

Du Xiaoyi, ČTK/AP

MOV se nelíbilo, že o financování sportu rozhodovala od roku 2019 státní organizace Sport e Salute, což považoval za zakázané vměšování vlády do záležitostí národního výboru.

Kvůli tomu Italům hrozilo, že stejně jako Rusové, kteří pykají za dopingovou aféru, budou na olympiádě v Tokiu muset nastupovat pod neutrální vlajkou a bez státní hymny.

Půl roku před startem OH v Tokiu mají Češi jistých 42 míst

Předseda MOV Thomas Bach kvůli organizaci Sport e Salute několikrát jednal s italským ministrem sportu, ale až dosud bez konečného výsledku. O případném italském trestu měl jednat výkonný výbor MOV na středečním jednání.

Sankce by pro Italy byly nepříjemné i proto, že v roce 2026 mají zimní olympijské hry uspořádat Milán a Cortina d'Ampezzo.


Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.

Patička stránky: