Austrálie chce očkovat před odletem do Tokia všechny olympioniky

28. ledna 2021 11:34 - Melbourne

Austrálie plánuje očkovat proti koronaviru před odletem na hry do Tokia všechny své olympioniky. Uvedl to ministr sportu Richard Colbeck, nicméně národní olympijský výbor dodal, že vakcinace pro sportovce nebude povinná.

 

John Locher, ČTK/AP

Colbeck uvedl, že prioritou bude očkovat starší a nemocné lidi a pracovníky v první linii, na sportovce by se mohlo dostat v pozdější fázi. "Pokud bude náš plán fungovat, mohlo by to dopadnout tak, že olympionici dostanou vakcínu předtím, než se vydají do Tokia," řekl australský ministr.

Své sportovce plánuje naočkovat více národních olympijských výborů, nicméně řada států včetně Česka se zatím potýká s nedostatkem očkovacích látek i pro rizikové skupiny a zdravotníky. Oproti tomu Izrael ve středu uvedl, že už naočkoval polovinu své olympijské výpravy a celou akci završí do konce května.

Spekulace nám nepomáhají, řekl Bach ke hrám v Tokiu

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) sportovcům očkování před OH doporučuje, ale zdůrazňuje, že nemá být povinné. "Vakcinaci našim sportovcům doporučujeme a povzbuzujeme je k ní, ale podporujeme MOV v názoru, že to nebude povinné," řekl mluvčí australských olympioniků. O rok odložené olympijské hry v Tokiu se uskuteční od 23. července do 8. srpna.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.

Patička stránky: