Olympijský vítěz v chůzi Tallent končí, o Tokio se už nepokusí

26. března 2021 10:32 - Sydney

Australský chodec Jared Tallent ukončil kariéru. V poslední době ho opakovaně sužovala zranění, kvůli nimž se už nezúčastní národního šampionátu a nebude usilovat o nominaci na olympijské hry v Tokiu. V minulosti získal Tallent čtyři olympijské medaile a je v tomto směru nejúspěšnějším australským atletem.

 

Damir Sagolj, Reuters

Šestatřicetiletý Tallent oznámil odchod ze scény dnes, mistrovství Austrálie v chůzi na 50 km je na programu o víkendu. "Myslel jsem si, že se rozloučím v Tokiu, ale už několikrát jsem se vracel po zranění stehna a to poslední mi znemožnilo o víkendu závodit," citovala ho agentura Reuters.

Tallent má z olympijských her zlato, dvě stříbra a bronz. Vítězství v Londýně 2012 přitom mohl slavit až se značným časovým odstupem po diskvalifikaci Rusa Sergeje Kirďapkina kvůli dopingu. Na MS byl třikrát druhý a je přesvědčen, že titul z padesátky v Tegu 2011 měl patřit jemu. Pozitivní test Denise Nižegorodova ale kontrolní zkouška nepotvrdila.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.