Živě

Deset tisíc dobrovolníků odřeklo účast na OH v Tokiu

3. června 2021 10:52 - Tokio

Pořadatelům olympijských her v Tokiu odřeklo účast asi 10 000 z očekávaných 80 000 dobrovolníků. Někteří z nich se nebudou podílet na největší sportovní akci roku kvůli obavám z koronaviru.

 

Eugene Hoshiko, ČTK/AP

"Kromě obav z nákazy se odhlásili proto, že zjistili, že to nedokážou skloubit se svou prací nebo kvůli životním změnám," uvedli organizátoři v prohlášení. Na průběh olympijských her podle nich nebude mít úbytek dobrovolníků vliv.

Podle agentury AP má malá část pomocníků dostat před hrami vakcínu proti covidu-19. Většina dobrovolníků během odložené olympiády nepřijde do kontaktu se sportovci ani dalšími aktéry.

Šéf japonských expertů na covid nepovažuje za normální pořádat OH za pandemie

Šéfka organizačního výboru Seiko Hašimotová ve čtvrtek  znovu ujistila, že hry se uskuteční, i když se Japonsko potýká se čtvrtou vlnou epidemie koronaviru.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


MS v hokeji 2021

84. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.