Živě

Dráhařský šampion Meyer se kvůli nemocnému otci vzdal účasti na OH v Tokiu

5. července 2021 10:14 - Perth

Australský dráhový cyklista Cameron Meyer se vzdal účasti na blížících se olympijských hrách v Tokiu. Otec pětinásobného mistra světa v bodovacím závodě totiž bojuje s rakovinou mozku.

 

Profimedia.cz

"Nebyl bych schopný se na reprezentaci v Tokiu stoprocentně soustředit," uvedl třiatřicetiletý Meyer v prohlášení na webu australského cyklistického svazu. "Olympiáda je pro každého sportovce výjimečná, ale vzhledem k okolnostem není správné, abych na ni jel," dodal.

Meyer má kromě pěti titulů z bodovacího závodu na kontě ještě čtyři zlaté medaile z jiných disciplín. Na olympijských hrách zatím startoval pouze v roce 2008, kdy v bodovacím závodě skončil čtvrtý. Na silnici se stal dvakrát mistrem Austrálie a v roce 2011 vyhrál Tour Down Under.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..