Živě

Žena se pokusila uhasit olympijskou pochodeň střelbou z pistolky

8. července 2021 13:09 - Mito/Praha

Střelbou proti Olympiádě. Netradiční způsob vyjádření nesouhlasu proti pořádání her v Tokiu zvolila Japonka Kayoko Takahašiová. Protestující žena navštívila slavnostní štafetu v městě Mito a olympijskou pochodeň se pokusila uhasit vodní pistolkou. Podle zahraničních médií byla Takahašiová za své jednání zadržena japonskou policií.

 

Video s činem třiapadesátileté ženy se na internetu stalo virálním. Takahašiová na něm vykřikuje hesla jako „ne olympiádě" a „zastavte hry", olympijskou pochodeň se přitom snaží uhasit střelbou z dětské vodní pistolky.

Zaměstnanci bezpečnostní agentury se jejímu jednání snaží zabránit hradbou vlastních těl. Žena sice oheň vodní sprchou zasáhla, pochodeň se jí ale uhasit nepodařilo.

Olympiáda v Tokiu začne v pátek 23. července. Část japonských občanů proti pořádání her protestuje kvůli obavám ze zhoršení pandemické situace v zemi.

Tokio 2020, aneb Co potřebujete vědět o přeložené olympiádě

Petici proti pořádání her na webu chenge.org podepsalo už 310 000 lidí. Průzkum agentury Kjódó ukázal, že zrušení olympiády v květnu požadovalo 30,8 procenta lidí a 86 procent se obávalo, že kvůli olympijským a paralympijským hrám se koronavirová situace v zemi opět zhorší.

Japonsko navíc podle očekávání prodloužilo stav nouze. Většina soutěží a akcí včetně zahajovacího ceremoniálu se tak bude muset uskutečnit bez diváků.

pb, Sport.cz

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..