Živě

USA vyšlou do Tokia 613 olympioniků, druhou nejpočetnější výpravu v historii

13. července 2021 22:13 - Colorado Springs/Praha

Druhou nejpočetnější výpravu v historii vyšlou na olympijské hry v Tokiu Spojené státy americké. Postavení nejúspěšnější země předchozích dvou letních olympiád bude hájit 613 reprezentantů. Více sportovců měly USA jen v roce 1996 na domácích hrách v Atlantě.

 

@usabasketball, Twitter

Potřetí za sebou je v americké výpravě více žen (329) než mužů (284). Ve výpravě je 104 olympijských medailistů včetně 56 vítězů. Olympijské zkušenosti má 193 nominovaných.

Nejmladší americkou sportovkyní na hrách bude patnáctiletá plavkyně Katie Grimesová, nejstarší je parkurový jezdec Phillip Dutton. Dvojnásobnému olympijskému vítězi v barvách Austrálie, který na minulých hrách v Riu získal již s americkým týmem bronz, je 57 let.

Další rána pro Federera. Jsem strašně zklamaný, smutní

Na pátou olympiádu vyrazí další parkuroví jezdci Steffen Peters a McLain Ward, basketbalistky Sue Birdová a Diana Taurasiová, atleti Abdi Abdirahman a Allyson Felixová, šermíř Mariel Zagunis a vodní pólista Jesse Smith. Birdová s Taurasiovou mohou získat páté olympijské zlato.

Před pěti lety v Riu ovládli Američané pořadí zemí se 121 medailemi, z nichž bylo 46 zlatých.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..