Živě

Šéf MOV varoval sportovce před politickými gesty při udílení medaili na OH

16. července 2021 11:08 - Tokio/Praha

Předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach varoval sportovce před politickými gesty při medailových ceremoniálech her v Tokiu. Připomněl, že i po uvolnění pravidel za to můžou být potrestáni.

 

Český olympijský výbor

Dříve byly protesty a politická gesta na olympiádě zakázané, nyní však výbor pravidla uvolnil. Sportovci tak můžou vyjádřit svůj postoj, ale nesmí narušovat průběh her a musí respektovat soupeře.

Bach připomněl, že pokud to nedodrží, můžou být potrestáni. "Stupně vítězů a medailové ceremoniály nejsou místo pro vyjádření politických a jiných názorů," citovala sedmašedesátiletého Bacha agentura AP.

Maďarský premiér Orbán označil pokleknutí před zápasy za politiku a provokaci

"Mají uctít sportovce a medailisty za jejich sportovní výkony, a ne za jejich soukromé názory. Cílem je spojit celý svět a v míru soutěžit. A to by se nikdy nepovedlo, kdyby olympiáda rozdělovala," přidal Bach.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..