Živě

Basketbalový Korzár spoluhráčům Tokio neukáže

21. července 2021 12:42 - Tokio

Letěl na olympiádu a vlastně se vracel domů. Basketbalista Patrik Auda zažívá v Tokiu zvláštní pocit, Japonsko se mu během roku odehraného v dresu jokohamského týmu B-Corsairs vrylo pod kůži. I proto jej hodně mrzí, že na zápasy nemohou ani domácí diváci, kteří si basketbal zamilovali.

 

Chad Hipolito, ČTK/AP

Je pro vás dějiště her o něco speciálnější než pro zbytek výpravy?

Trochu ano. Je příjemné jet do prostředí, které znám. Jen je mi líto, že nebudeme moct mimo bublinu a podívat se po okolí, protože Japonsko je krásná země a Tokio nádherné město. Ale kvůli tomu jsme sem nejeli.

Kdyby ta šance byla, kam byste spoluhráče vzal?

V centru města je spousta zajímavých míst. Pro mě osobně třeba věž SkyTree, která je druhou nejvyšší budovou na světě a je z ní nádherný výhled na celé město. Hned vedle je pak krásný park a akvárium. Nebo jedna z významných částí města Šibuja, která je hlavně v noci rozzářená neony a lidé ji mohou znát z filmu Rychle a zběsile - Tokio drift. A samozřejmě bych kluky rád vytáhl do nějaké restaurace, protože japonská kuchyně je skvělá. A třeba proti Číně tam nehrozí, že by člověka děsili smažení holubi a podobné věci.

Čeští basketbalisté se na cestu do Tokia museli rozdělit. Do Japonska odletěla jen část z nich

Sport.cz

Zkoušejí vás ostatní členové týmu z japonských reálií?

Sem tam se ptají na nějaká slovíčka, kolik co stojí, zjišťují zvyky.

Vy jste japonštinu během první sezony v Jokohamě zvládl?

Jazyky mě vždycky bavily, tak jsem se už něco naučil. Japonština mi přijde zajímavá.

Vaši Korzáři jsou ve městě hodně populární, dostaly se k vám z Japonska ohlasy na postup českého týmu?

Během kvalifikace mi psala spousta fanoušků z Jokohamy na sociálních sítích, že nám moc drží palce. A když se postup podařil, tak přišla spousta dalších gratulací.

Akrobatičtí piloti nakreslili na nebi nad Tokiem olympijské kruhy

Velkým tématem tokijských her je nepřítomnost diváků. Myslíte, že by přijel český tým podpořit fanklub Korzárů, kdyby mohli do hlediště alespoň domácí příznivci?

Z Jokohamy je to do Tokia kousek, zhruba pětačtyřicet minut vlakem nebo autem. Kdyby to podmínky umožnily, tak by se fanoušci určitě přijeli podívat. Je to škoda.

Na jaký sport byste se šel vy sám podívat, kdyby ta možnost byla?

Na tenis. A taky mě celkem baví vzpírání.

pn, Tokio, Sport.cz, Právo

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..