Živě

Na golfu je pohodička, lebedí si bikerka a vyhlíží olympijský debut

21. července 2021 13:07 - Tokio

Pohodově naladěná a nedočkavě vyhlížející olympijský debut. Česká bikerka Jitka Čábelická si dny po příletu do dějiště bojů pod pěti kruhy nemůže vynachválit. Ani abnormálně vysoká teplota provázející první trénink na japonské půdě jednatřicetiletou reprezentantku nevyděšila.

 

Jan Němec/mtbs.cz

„Účast na olympijských hrách je pro mě splněným snem. Užívám si každou minutu tady a snažím se maximálně nachystat na závod, abych byla v ideálním rozpoložení," říkala Jitka Čábelická po středečním tréninku nedaleko Izu, kde budou bikeři bojovat o medaile.

Právě přesun mimo japonskou metropoli představoval největší komplikaci po příletu bikových reprezentantů. „Hodin v letadle bylo hodně, pak jsme byli zvědaví, jak dlouhá procedura bude na letišti při akreditaci. Ale šlo to relativně bez zádrhelů. Kromě čekání na autobus. Bydlíme v olympijské vesnici, kde jsou jenom bikeři a frekvence dopravy nebyla závratná," usmívala se Čábelická.

Basketbalový Korzár spoluhráčům Tokio neukáže

S ohledem na položení okruhu pro cross country jsou totiž bikeři v separátní vesničce. „Je to golfový resort na kopci. Fakt moc pěkné. V hlavní olympijské vesnici jsme ani nebyli a vlastně jsme za takovou izolaci rádi s ohledem na současnou situaci s koronavirem. Pro nás jako sportovce je vlastně výhra, že jsme takhle odstrčení," říkala Čábelická.

Strašák covidu opět sáhl do české výpravy! Nováček přijde o olympiádu, známé je i další jméno

Během úterý stihla po příletu krátkou projížďku, ve středu pak absolvovala plnohodnotný trénink. „Původně organizátoři řekli, že do pátečního otevření okruhu budeme jen ve vesnici a trénink bude povolen pouze na válcích či trenažérech. Ale nakonec vymezili trasu mezi ubytováním a závodištěm, což je dvacet kilometrů, kde jsou kopce i rovina. Chce to trošku improvizace k naplnění plánu přípravy, ale je to v pohodě," pochvalovala si Čábelická.

Snaží se rychle adaptovat hlavně na vysoké teploty. „Středeční trénink se odehrával v devětatřiceti stupních. Na sluníčko je to krušné, ale když člověk vjede do lesa, je to příjemnější. Klíčové pro závod bude vypořádat se s klimatickými podmínkami," přemítala česká reprezentantka. Start závodu je navíc tři hodiny po poledni japonského času. „Bude to výheň. Je potřeba od rána myslet na hydrataci a nepodcenit přísun tekutin. Při čekání na startu určitě použiju chladící vestu. A pak už to bude jen o tom, jak komu konkrétní den sedne."

Radek Malina, Tokio, Sport.cz, Právo

  LOH Tokio - středa 28. července probíhá
20210728T01:00:00+0200
LOH Tokio - středa 28. července
LOH Tokio - středa 28. července
LOH Tokio - středa 28. července
ČT sport 77:97 Česko - Francie 77:97 konec
20210728T14:00:00+0200
Česko vs. Francie
Česko vs. Francie
Česko
Francie
  LOH Tokio - čtvrtek 29. července zítra 01:00
20210729T01:00:00+0200
LOH Tokio - čtvrtek 29. července
LOH Tokio - čtvrtek 29. července
LOH Tokio - čtvrtek 29. července
Perušič, Schweiner - Gaxiola, Rubio zítra 09:00
20210729T09:00:00+0200
Perušič, Schweiner vs. Gaxiola, Rubio
Perušič, Schweiner vs. Gaxiola, Rubio
Perušič, Schweiner
Gaxiola, Rubio

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..