Živě

Novaku, je něco, co nedokážeš? Djokovič se pořádně natáhl

24. července 2021 06:25 - Tokio/Praha

Spousta tenisových hvězd se z turnaje na olympijských hrách v Tokiu odhlásila, srbská světová jednička však nikoliv. Novak Djokovič se chystal ke svému prvnímu zápasu proti Hugo Dellienovi z Bolívie nejen tréninkem s trojnásobným grandslamovým šampionem Andym Murraym...

 

Pool, Reuters

Olympiáda spojuje sportovce z různých koutů světa i z různých odvětví, a to i v době covidové. Tak se stane, že v jedné posilovně se potká třeba tenisová světová jednička s belgickými gymnastkami.

Ne, to není začátek vtipu, ale realita. Djokovič tak předvedl, že by z fleku mohl startovat i v teplácích na kruzích. S gymnastkami si střihl výstavní provaz, kde už i při pohledu na něj mnohé pány musí zabolet v tříslech.

Srb se nepřipravuje jen v posilovně. Před svým prvním zápasem na letošních hrách trénoval i se svým rivalem z Británie, Andym Murraym. „Staří známí" z tenisového okruhu si společně zatrénovali v tenisovém parku v Ariake.

Britský tenista se dlouho potýkal se zraněními, ale podle svých slov je na olympijský turnaj plně připraven. Boj o své třetí olympijské zlato ve dvouhře odstartuje v neděli proti Felixi Augeru-Aliassimovi. Djokovič jde do hry už v sobotu kolem deváté hodiny našeho času proti Dellienovi z Bolívie. Z olympijských her má na svém kontě bronz z roku 2008.

bp, Sport.cz

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..