Živě

Jamajská mílařka poběží v Tokiu i s utrženým meniskem

24. července 2021 05:34 - Tokio

Jamajská běžkyně Aisha Praughtová-Leerová se nehodlá vzdát startu na olympijských hrách v Tokiu, přestože si na tréninku utrhla meniskus a lékař jí doporučil absolvovat co nejdříve operaci. Bývalá vítězka Her Commonwealthu v běhu na 3000 metrů překážek se chystá závodit na trati 1500 metrů.

 

David J. Phillip, ČTK/AP

"Slyšela jsem, jak to ruplo. Zabolelo to při jednom cviku, ale pak jsem zvládla jeden z nejlepších tréninků v životě," uvedla jednatřicetiletá atletka na instagramu.

Vyšetření potvrdilo, že má utržený meniskus, přesto se vydá do Tokia. "Vytáhnou mi z kolena tekutinu a dostanu kortizonovou injekci, což je povolené. Můj doktor o tom ví a mám jeho podporu," napsala Praughtová-Leerová, která počítá s tím, že nebude moct závodit naplno.

Au! To muselo bolet. Doufám, že Tokio má dobré zubaře, přeje si atletický rekordman

"Tohle je největší výzva v mé kariéře. Všechna ta dřina a pracně získaná kondice nebude mít možnost se ukázat. Láme mi to srdce," uvedla běžkyně, která byla na minulé olympiádě v Riu ve steeplechase čtrnáctá.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..