Živě

Nizozemci mají na OH další případ nákazy, v karanténě je kouč veslařů

25. července 2021 03:34 - Tokio

Den po skifaři Finnu Florijnovi odevzdal v Tokiu pozitivní test na koronavirus také trenér nizozemských veslařů Josy Verdonkschot. Národní olympijský výbor oznámil, že kouč se uchýlil do desetidenní karantény. Zatímco Florijn musel odstoupit po rozjížďkách z olympijských bojů, Verdonkschot je přesvědčen, že jeho absence nebude mít na výsledky nizozemských lodí vliv.

 

Piroschka Van De Wouw, Reuters

"Ztráta trenéra nemá až takový význam. Víme vzájemně, co je třeba dělat, mám bezmeznou důvěru ve svůj realizační tým i svěřence," uvedl v prohlášení kouč především ženských posádek.

Verdonkschot je už pátým zachyceným členem nizozemské výpravy s pozitivním testem na covid-19, vedení týmu nicméně uvedlo, že Verdonkschot neletěl do Tokia stejným letadlem, ze kterého pocházejí všechny předchozí případy. Vedle Florijna měli pozitivní testy také další člen realizačního týmu veslařů, skateboardistka Candy Jacobsová a taekwondistka Reshmie Ooginková, bronzová medailistka z mistrovství světa v roce 2017.

Pro skifaře Florijna skončil závod kvůli koronaviru už po rozjížďce

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..