Živě

Není to konec světa, říká po úvodní porážce na OH americký basketbalista Lillard

26. července 2021 02:35 - Tokio

Americký basketbalista Damian Lillard nepovažuje úvodní porážku svého týmu na olympijském turnaji v Tokiu s Francií za důvod k panice. Výběr USA prohrál v neděli pod pěti kruhy poprvé od Atén 2004 a výsledek 76:83 vzbudil pochybnosti, zda tradiční favorité dokážou získat čtvrté zlato za sebou.

 

Charlie Neibergall, ČTK/AP

"Máme za sebou historii dominance. Možná ne vždycky jsme lidi uchvátili, ale vyhrávali jsme. Není obvyklé vidět tým USA prohrávat," řekl ESPN Lillard, který hraje v NBA za Portland. "Hodně lidí to bere jako konec světa, ale jsme profesionálové a naším úkolem je reprezentovat USA a udělat, co je třeba. Stále ještě můžeme dosáhnout na to, pro co jsme sem přijeli," dodal hráč, jemuž se stejně jako Kevinu Durantovi a Devinu Bookerovi nedařila v nedělním duelu střelba.

Američané nebyli příliš přesvědčiví už v přípravě, kdy podlehli Nigérii a Austrálii. Jejich dalším soupeřem v Tokiu bude Írán a na závěr skupiny česká reprezentace. "Myslím, že jsme se až moc snažili, místo toho, abychom prostě byli tím, kým jsme - nejlepšími hráči z NBA," řekl šestinásobný účastník Utkání hvězd Lillard po teprve šesté porážce týmu USA v olympijské historii.

Basketbalisté USA na úvod olympijského turnaje prohráli

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..