Živě

Kanoista Rohan bezpečně postoupil do bojů o medaile, v semifinále byl čtvrtý

26. července 2021 07:50 - Tokio

Kanoista Lukáš Rohan postoupil do finále olympijského závodu ve vodním slalomu v Tokiu. V semifinále zajel čtvrtý čas, za nejrychlejším Francouzem Martinem Thomasem zaostal o 3,03 sekundy. Boj o medaile pro deset kanoistů začne v 8:45 SELČ.

Stoyan Nenov, Reuters

Šestadvacetiletý Rohan obsadil v nedělní kvalifikaci osmé místo, v semifinále zajel jako jeden ze čtyř čistou jízdu a bezpečně prošel do finále. Jistotu měl hned poté, co projel cílem, neboť v té době byl třetí. Následně jej překonal už jen Španěl Ander Elosegi.

Řada favoritů v čele se Slovákem Matejem Beňušem, jenž byl v neděli nejrychlejší, měla na náročné trati menší problémy. Beňuš i kvůli dvousekundové penalizaci skončil v semifinále devátý.

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.