Živě

Korejští lukostřelci obhájili v Tokiu olympijské zlato v soutěži družstev

26. července 2021 10:46 - Tokio/Praha

Korejští lukostřelci obhájili olympijské zlato v družstvech a ovládli i třetí soutěž na hrách v Tokiu. Trojice Kim Če-tok, Kim U-čin, O Čin-hjek v dnešním finále porazila 6:0 Tchaj-wan.

 

Clodagh Kilcoyne, Reuters

Zatímco před čtyřmi lety v Riu de Janeiro došli Korejci ke zlatu bez jediného zaváhání a všechny duely ovládli 6:0, tentokrát v semifinále porazili Japonce těsně 5:4. Domácí poté stejným poměrem zdolali v souboji o bronz Nizozemce.

Korea potvrdila nadvládu mezi lukostřelci, když v Tokiu ovládla soutěž žen i smíšená družstva, kde se z triumfu radoval i Kim Če-tok. Druhé zlato v kariéře vybojoval také Kim U-čin, jenž byl členem vítězného družstva už roce 2016.

Tři cenné kovy z olympijských her má na kontě O Čin-hjek. V roce 2012 na hrách v Londýně ovládl individuální závod a v soutěži družstev přispěl také k zisku bronzových medailí.

XXXII. letní olympijské hry:
Lukostřelba:
Muži - družstva:
Finále:
Korea (Kim Če-tok, Kim U-čin, O Čin-hjek) - Tchaj-wan (Teng Jü-Čcheng, Tchang Č'ch-Čchun, Wej Č'chun-cheng) 6:0.
O 3. místo: Japonsko (Furukawa, Kawata, Muto) - Nizozemsko (Broeksma, Van der Berg, Wijler) 5:4.
Další pořadí:
5. Velká Británie
6. Čína
7. USA
8. Indie
ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..