Seemanová postoupila do finále OH na kraulařské dvoustovce v českém rekordu, Micka končí

Tokio

Plavkyně Barbora Seemanová postoupila na olympijských hrách v Tokiu na kraulařské dvoustovce do středečního finále. V novém českém rekordu 1:56,14 skončila v semifinále na pátém místě. Ve finále se představí pod pěti kruhy jako první česká plavkyně od roku 2000, kdy byl prsař Daniel Málek v Sydney pátý na stovce i dvoustovce. Kristýna Horská se v polohovém závodu na 200 metrů do finálové osmičky nedostala. Stejně jako v pondělní rozplavbě skončila na 16. místě. Jan Micka z rozplavby na 800 metrů volný způsob do osmičlenného finále nepostoupil. S časem 7:59,04 skončil na 28. místě.

Česká plavkyně Barbora Seemanová v semifinále OH v Tokiu 2021 na 200 m volným způsobem

Jednadvacetiletá Seemanová o 13 setin sekundy překonala vlastním národní maximum, které vytvořila letos v květnu při triumfu na mistrovství Evropy v Budapešti. V pondělní rozplavbě skončila s časem 1:56,38 na sedmé pozici.

I v semifinále byla nejlepší Evropankou. V tom druhém skončila druhá o 80 setin za obhájkyní triumfu z Ria de Janeiro americkou hvězdou Katie Ledeckou, která měla celkově třetí nejlepší čas. V prvním semifinále byly rychlejší než svěřenkyně trenérky Petry Škábové také Ariarne Titmusová z Austrálie, Siobhan Haugheyová z Hongkongu a Číňanka Jang Ťün-s

Česká plavkyně Barbora Seemanová se raduje z postupu do finále olympijských her v Tokiu na trati 200 m volným způsobem.

Seemanová už se představila na kraulařské dvoustovce na olympijských hrách před pěti lety v Riu de Janeiro a v rozplavbách obsadila 31. místo.

Třiadvacetiletá Horská zaostala časem 2:12,85 o 64 setin sekundy za svým výkonem z pondělní rozplavby, v níž si o 40 setin vylepšila osobní rekord. V prvním semifinále skončila poslední a rychlejší byla také celá osmička v druhém semifinále. I tak je pro další svěřenkyni trenérky Škábové konečné 16. místo úspěchem.

Plavec Micka skončil na OH na osmistovce na 28. místě

Český plavec Jan Micka z rozplavby na 800 metrů volný způsob na olympijských hrách v Tokiu do osmičlenného finále nepostoupil. Šestadvacetiletý rodák z Prahy skončil s časem 7:59,04 na 28. místě. Nejrychlejší byl Mychajlo Romančuk z Ukrajiny v novém olympijském rekordu 7:41,28.

Jan Micka ve finále kraulařské patnáctistovky na ME v krátkém bazénu.

Celkem se v pěti rozplavbách představilo 33 startujících a Micka v té poslední obsadil sedmé místo. O 10,11 sekundy zaostal za svým českým rekordem, který stanovil v červnu 2019 na mistrovství světa v korejském Kwangdžu. Ani ten by ale v Tokiu na finále nestačil, osmý Ital Gregorio Paltrinieri postoupil s časem 7:47,73.

Micka startuje na třetí olympiádě, ale na osmistovce se pod pěti kruhy představil poprvé. V Londýně v roce 2012 se plaval 1500 metrů a skončil na 24. místě. O čtyři roky později v Riu de Janeiro si na této trati polepšil na 12. pozici a startoval také na kraulařské čtyřstovce, v které obsadil 29. místo. V Tokiu jej čeká start na patnáctistovce v pátek.