Živě

Kopačky za rasismus! Jak tihle lidé mohou sledovat míček těma svýma šikmýma očima?

27. července 2021 19:34

Řecká státní televize ERT ukončila spolupráci s moderátorem Dimosthenisem Karmoirisem za rasistickou poznámku v ranním olympijském vysílání. Známá televizní postava si dělala legraci z Korejců.

 

Profimedia.cz

Karmoiris se rasistického komentáře dopustil při zmínce o porážce řeckého stolního tenisty Panajotise Jonise s korejským soupeřem. "Nechápu, jak tihle lidé mohou sledovat míček těma svýma šikmýma očima," vtipkoval Karmoiris.

Jeho výroky vzbudily velký negativní ohlas na sociálních sítích a o několik hodin později vedení televize zareagovalo. Moderátora propustilo s tím, že rasistické výroky nemají ve vysílání místo.

Sparta kvůli hučení na Poulola vyhodnocuje kamerové záznamy duelu s Olomoucí

Karmoiris se postaral o pozdvižení už den předtím, když uvedl, že řecká střelkyně Anna Korakakiová olympijské hry "podělala". Ve střelbě ze vzduchové pistole skončila šestá.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..