Živě

Slzy místo zlata! Nevěřím si, srdce mě bolí, přiznala americká hvězda boj s démony

28. července 2021 06:40

Nedlouho poté, co Markéta Vondroušováv úterý vyprovodila z tenisového turnaje Naomi Ósakaovou, o pár set metrů dál v gymnastické hale Ariake prožívala podobně emotivní chvíle další z hvězd tokijské olympiády, americká gymnastka Simone Bilesová. Během soutěže družstev odstoupila už po nevydařeném přeskoku. „Zranění? Ne, jen moje hrdost je raněná," popsala. Tým USA bez ní podlehl Ruskám, které slavily olympijské zlato po 29 letech.

 

Natacha Pisarenko, ČTK/AP

Čtyřiadvacetiletá Bilesová, která si čtyřmi zlaty podmanila Rio, odůvodnila svoji indispozici psychickými problémy, ostatně podobně jako v minulosti Ósakaová. „Na přeskoku jsem chtěla udělat dvě a půl otočky a nevyšlo to. Vím, že to pro mě není typické, štve mě, že se to stalo zrovna na olympiádě, ale po posledním roce mě to nepřekvapuje," přiznala.

Majitelka rekordních 19 světových titulů si posteskla už po kvalifikaci, že na svých ramenou cítí tíhu celého světa. „Když jsem se šla rozcvičit, bylo to jako boj s démony. Řekla jsem si, že musím dát svoji hrdost stranou a zabojovat pro tým. Ale nakonec jsem musela udělat to nejlepší pro sebe a svoje mentální zdraví," přiznala, že její psychika dostávala hodně zabrat a terapie i léky pomohly jen částečně.

Ruské gymnastky porazily v soutěži družstev USA, největší hvězda odstoupila

„Nevěřím si jako dřív. Nevím, jestli je to věkem, ale jsem při gymnastice nervóznější, už to není zábava. Bolí mě srdce, že teď to, co miluju, dělám jen pro to, abych uspokojila ostatní," vykládala a tiskovce a propukla v pláč.

Ve čtvrtek je na programu finále víceboje. I s ženou, která by za normálních okolností byla největší favoritkou? „Dám si den pauzu a pak uvidíme. Ale gymnastika není všechno, v životě toho je mnohem víc," naznačila.

Michal Osoba (Tokio), Sport.cz, Právo

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..