Živě

Judista Klammert skončil už v prvním kole, podlehl Izraelci Kochmanovi

28. července 2021 04:54 - Tokio
(Aktualizováno: 28. července 2021 14:10)

Český judista David Klammert vypadl na olympijském turnaji v Tokiu již v prvním kole. Ve vyrovnaném duelu kategorie do 90 kilogramů podlehl Izraelci Li Kochmanovi v takzvaném zlatém skóre na ipon. Zlato vyhrál Laša Bekauri z Gruzie, mezi ženami ve váze do 70 kg uspěla dvojnásobná mistryně světa domácí Čizuru Araiová.

 

Annegret Hilse, Reuters

Sedmadvacetiletý Klammert dosud Kochmana na seniorské scéně nikdy neporazil, do zápasu ale vstoupil aktivněji. Oba judisté však zůstávali dlouho ve střehu a souboj po skončení normální doby přešel do prodloužení a zlatého skóre.

V něm po více než celkových pěti minutách vzájemného souboje dostal nejprve Klammert trest za pasivitu a následně jej Izraelec dokázal zdolat díky technice uki-otoši. Klammert s Kochmanem prohrál i potřetí na seniorském turnaji.

Zlaté vzpomínky ožily! Krpálka mrzí, že smí fandit jen u televize

"Každá chvíle v téhle hale je něco neuvěřitelného. Olympiádu si hrozně užívám. Mrzí mě, že jsem nereprezentoval líp Českou republiku, a slibuju, že udělám všechno pro to, abych se znovu podíval na olympijské hry, odčinil to a zlepšil se," řekl České televizi sedmadvacetiletý rodák z Kroměříže po své olympijské premiéře v posvátné hale Budokan.

Klammert letos obsadil třetí místo na Grand Slamu v turecké Antalyi, což je jeho nejlepším umístěním na mezinárodní scéně. Na turnaji v Tokiu se představil jako první ze dvou českých judistů. Pod pěti kruhy bude v pátek startovat také Lukáš Krpálek, který se po pět let starém vítězství na olympiádě v Riu v kategorii do 100 kilogramů pokusí nyní uspět v nejtěžší váze.

Vítězem "devadesátky" se dnes stal Kochmanův přemožitel z druhého kola Bekauri. Úřadující mistr Evropy z Lisabonu je čtvrtým judistou z Gruzie, který získal olympijské zlato. Ve finále porazil Němce Eduarda Trippela.

Japonka Araiová svedla bezmála sedmnáctiminutovou bitvu v semifinále s Ruskou Madinou Tajmazovovou. Ve finále pak porazila díky wazari Rakušanku Michaelu Polleresovou a získala pro pořadatelskou zemi již šestou zlatou medaili z juda na této olympiádě.

XXXII. letní olympijské hry v Tokiu:
Judo:
Muži - do 81 kg:
1. Nagase (Jap.),
2. Mollají (Mongol.),
3. Borchashvili (Rak.) a Casse (Belg.),
5. Ressel (Něm.) a Grigalašvili (Gruz.),
7. Chubecov (Rus.) a Boltabojev (Uzb.).
Ženy - do 63 kg:
1. Agbégnénouová (Fr.),
2. Trstenjaková (Slovin.),
3. Centracchiová (It.) a Beaucheminová-Pinardová (Kan.),
5. Franssenová (Niz.) a Barriosová (Ven.),
7. Quadrosová (Braz.) a Ozdobaová-Blachová (Pol.).
Muži - do 90 kg:
1. Bekauri (Gruz.),
2. Trippel (Něm.),
3. Bobonov (Uzb.) a Tóth (Maď.),
5. Žgank (Tur.) a Igolnikov (Rus.)
7. Sherazadishvili (Šp.) a Van´t End (Niz.),
...
17. Klammert (ČR) - vyřazen v 1. kole.
Ženy - do 70 kg:
1. Araiová (Jap.),
2. Polleresová (Rak.),
3. Tajmazovová (Rus.) a Van Dijkeová (Niz.)
5. Matičová (Chorv.) a Scoccimarrová (Něm.),
7. Teltsiduová (Řec.) a Bellandiová (It.).
ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..