Živě

Windsurfař Lavický se po třetím soutěžním dnu na OH posunul na 22. pozici

28. července 2021 07:38 - Tokio

Windsurfař Karel Lavický si po třetím soutěžním dnu olympijské regaty v Enošimě polepšil na 22. místo. Pětatřicetiletý českobudějovický rodák zaznamenal své dosud nejlepší dílčí výsledky v soutěži, v první dnešní rozjížďce byl devatenáctý a v druhé dokonce šestnáctý.

 

jachtingu svaz Patrik/Český Pollák, ČTK

"Dneska konečně dorazil ten správný stálý vítr z moře, který všichni celou dobu očekávali. Byl zatím nejsilnější během celého závodu. K tomu byly docela velké vlny jako pozůstatek tajfunu, který prošel včera kolem. Dobře jsem startoval, a tak byly i mé dojezdy lepší," uvedl Lavický v tiskové zprávě svazu jachtingu.

Lavický, jenž soutěží na své třetí olympiádě, se po volném dnu posunul v průběžném pořadí o dvě pozice. Celkově má 172 bodů a na první dvacítku ztrácí po devíti z dvanácti rozjížděk 23 bodů. Lavický vylepší své dosud nejlepší olympijské umístění, 31. pozici z Ria de Janeiro, neboť v Tokiu startuje jen 25 závodníků.

V průběžném vedení je stále trojnásobný mistr světa Kiran Badloe z Nizozemska, jenž vyhrál třetinu rozjížděk a má 26 bodů. Ve čtvrtek windsurfaři absolvují závěrečné tři rozjížďky a deset nejlepších postoupí do medailové jízdy, která je na programu v neděli. "Do finále už to nejspíš nebude, tak zkusím ještě aspoň kousek poskočit v pořadí," dodal Lavický.

Jachting:
Muži:
RS:X - po 9 z 12 rozjížděk:
1. Badloe (Niz.) 26
...22. Lavický (ČR) 172
ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..