Živě

Pozdvižení na judistickém tatami! Rumunský trenér profackoval Němku, ta se ho zastává

28. července 2021 10:20 - Tokio

Nejdřív ji čapnul za kimono a několikrát s ní zatřásl, aby jí následně vlepil i pár facek na tvář. Záběry rumunského trenéra Cluaudia Pusy, jak před zápasem olympijského turnaje judistek přistupuje ke své německé svěřenkyni Martyně Trajdosové, jsou masivně sdíleny na sociálních sítích a u části lidí vyvolaly znepokojení a odpor. Zareagovala i mezinárodní federace juda.

 

Annegret Hilse, Reuters

Dvaatřicetiletá rodačka z polského Belchatówa reprezentující Německo však podobným názorům nerozumí. Svého kouče se naopak zastala a vysvětlila, že jde o součást předzápasového rituálu.

„Svého trenéra jsem o to požádala, takže ho prosím neobviňujte. Potřebuji to před svými zápasy, abych se vyburcovala. Trenér prostě dělá pouze to, co po něm chci, aby mě nastartoval," uvedla někdejší bronzová medailistka z MS na svém Instagramu.

Trajdosové však netradiční rituál mezi nejlepších šestnáct ve váhové kategorii do 63 kilogramů nepomohl, když nestačila na Maďarku Szofi Özbasovou.

Mezinárodní federace juda nicméně neměla pro rituál pochopení a udělila trenérovi rumunského původu oficiální varování. "Judo je výchovný sport a nemůže tolerovat takové chování, jež je namířeno proti jeho morálnímu kodexu," uvedla IJF na twitteru.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Martyna Trajdos (@martyna_trajdos)

škv, Sport.cz

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..