Živě

Speciální dárek pro českou golfovou krásku. Co si do Tokia veze pro štěstí?

28. července 2021 17:10 - Praha

Do dějiště olympijských her ve středu vyrazila nejlepší česká golfistka Klára Spilková. Na svoji druhou olympiádu s sebou veze speciální talisman. Čakrové náramky. „Dostala jsem je. Jedou se mnou a určitě mi pomůžou v tom, co si přeju,“ řekla před odletem šestadvacetiletá hráčka. V Tokiu by ráda vylepšila 48. místo z her v Riu.

Sport.cz

Kromě náramků může k úspěchu pomoct i meditace. „Už je to takový můj denní chleba. Medituji, když zrovna můžu a většinou je to moc příjemné. Naladí mě to na místní atmosféru."

Do Tokia se těší, v Japonsku bude hrát poprvé. „Doufala jsem, že si tam zahraju loni, ovšem kvůli covidu to nevyšlo. Budu to brát jako novou zkušenost. V Japonsku jsem ještě nebyla, ale na vlhkost jsem zvyklá z Floridy, takže věřím, že na to budu přizpůsobená," věří Spilková. Těší se i na to, že bude bydlet v olympijské vesnici a trošku si užije týmového ducha.

Choupenitch přivezl bronz domů, musel složit padesát tisíc kousků puzzle

Dění na olympiádě před odletem moc nesledovala. Nemá televizi a chtěl se soustředit především na sebe. „Ale novinky jsem samozřejmě vždycky ve fitku nebo na hřišti slyšela," dodává.

Neunikla jí ani kauza pozitivních testů v české výpravě na začátku her. „Je mi to líto, ale letím tam s otevřenou myslí a srdcem. S vědomím, že člověk může být pozitivní a nemusí, cestuji už dva roky. Je to v podstatě náš život. Pro mě je to normální."

jab, Sport.cz

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..