Živě

Krpálka na olympijském trůnu do 100 kg vystřídal Japonec Wolf

29. července 2021 11:54
(Aktualizováno: 29. července 2021 13:11)

Lukáše Krpálka na olympijském trůnu ve váze do 100 kg vystřídal japonský judista Aaron Wolf. Ve finále her v Tokiu porazil Korejce Čo Ku-hama. Další triumf pro domácí zápasníky přidala mezi ženami do 78 kg Šori Hamadaová, která si poradila s Madeleine Malongaovou z Francie.

 

Vincent Thian, ČTK/AP

Pětadvacetiletý Wolf o vítězství rozhodl po pěti a půl minutách nastavení a zaznamenal největší úspěch v kariéře. Na kontě dosud měl titul mistra světa z roku 2017 a bronz z předloňského šampionátu.

Maximem Čo Ku-hama, který v semifinále vyřadil dvojnásobného úřadujícího světového šampiona Jorgeho Fonsecu z Portugalska, byl titul z mistrovství světa v roce 2018.

Nadvládu japonských judistů v Tokiu potvrdila i Hamadaová

Annegret Hilse, Reuters

Krpálek bude v Tokiu usilovat o úspěch v nejtěžší váhové kategorii nad 100 kg, do níž přestoupil po triumfu v Riu de Janeiro.

Nadvládu japonských judistů v Tokiu potvrdila i Hamadaová, která Malongaové oplatila porážku z finále mistrovství světa v roce 2019. Domácí reprezentanti dosud na hrách získali v judu osm zlatých medailí a po jednomu stříbru a bronzu.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..