Živě

Covid nepustí na hry golfistku Retovou, tři Australané zůstanou v karanténě

30. července 2021 08:54 - Tokio/Praha

Jihoafrická golfistka Paula Retová je dalším sportovcem, který kvůli pozitivnímu testu na koronavirus přijde o start na olympijských hrách v Tokiu. V soutěži ji nahradí Indka Dikša Dagarová. Turnaj golfistek začne ve středu, zasáhne do něj i česká reprezentantka Klára Spilková.

 

Rebecca Naden, Reuters

Covid-19 poznamenal také startovní pole mužského turnaje, v kterém se nemohli představit Španěl John Rahm a Američan Bryson DeChambeau.

V dějišti her se dál objevují nové případy nákazy koronavirem. Dnes organizátoři informovali o dosud nejvyšším denním přírůstku - 27 nakažených. O den dříve jich bylo 24. Totožnost nakažených pořadatelé nezveřejňují.

První hráč světa přišel kvůli koronaviru o start na olympiádě

Dosud bylo v souvislosti s hrami podle agentury SID zachyceno 220 případů nákazy, z toho 27 bylo u sportovců. Počty nakažených momentálně rostou v celém Japonsku.

Dva nejmenovaní australští atleti a jeden člen realizačního týmu musí zůstat do konce her v karanténě kvůli kontaktu s americkým mistrem světa ve skoku o tyči Samem Kendricksem, který měl pozitivní test. Krátce byl kvůli tomu ve čtvrtek izolován celý australský atletický tým. Všichni mají podle šéfa týmu Iana Chestermana negativní testy, ale Kendricksovy tři blízké kontakty zůstanou v karanténě. Australané doplatili na to, že se s americkým tyčkařem při pozdravu objali a podali si ruce. Podle týmového lékaře mají všichni tři očkování proti covidu-19.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..