Živě

Bach ocenil odvahu Bilesové přiznat psychické problémy

30. července 2021 19:05 - Tokio

Prezident Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomas Bach označil za obdivuhodné, jak se slavná gymnastka Simone Bilesová postavila ke svým psychickým problémům. Hvězdná Američanka odstoupila na OH v Tokiu ze soutěže družstev a nenastoupila do finále víceboje s přiznáním, že se musí soustředit na své duševní zdraví.

 

Mike Blake, Reuters

"Můžu říct jen to, že jsme s ní," uvedl Bach v rozhovoru s malou skupinou novinářů v Tokiu.

Bilesová si vysloužila od velké části veřejnosti ocenění za to, že se nebála o své nejistotě a psychických démonech promluvit. To přišlo obdivuhodné i šéfovi MOV. "Měl jsem krátkou příležitost s ní mluvit bezprostředně po soutěži družstev. Opravdu obdivuju, jak se s tou situací vyrovnává," řekl Bach, sám olympijský vítěz v šermu z roku 1976.

"Přiznala, že má problém. Už to je odvážné. Kdo by před rokem měl odvahu připustit, že má potíže s psychickým zdravím?" uvedl Bach, jenž ocenil i další věc: "Fandění reprezentačním kolegyním. Přišla a podporovala svou náhradnici ve finále víceboje. To je obrovská lidská kvalita a olympijský duch v ryzí podobě," dodal německý funkcionář.

Nástupkyní Bilesové na vícebojařském trůnu se stala její krajanka Sunisa Leeová. Čtyřnásobná šampionka z Ria de Janeiro Bilesová by se mohla v Tokiu představit ve čtyřech finále na nářadích, ale zatím není jasné, zda do nich nastoupí.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..