Živě

Pořadatelé OH se snaží po stížnostech zlepšit podmínky sportovcům v karanténě

31. července 2021 22:02 - Tokio

Po opakovaných stížnostech sportovců, kteří se na olympijských hrách v Tokiu ocitli kvůli koronaviru v karanténě či izolaci, organizátoři slíbili, že se jim pokusí podmínky zlepšit. Nakažení olympionici či jejich blízké kontakty kritizovali nevětrané hotelové pokoje, málo pestrou stravu a nedostatek základních potřeb.

 

Kim Kyung-hoon, Reuters

Mluvčí her Masa Takaja uvedl, že se pořadatelům podařilo poskytnout izolovaným více prostoru mimo jejich pokoje a jejich kolegové z týmu jim mohou přinést jídlo. "Situace je lepší. Snažíme se o flexibilnější přístup, který by jim vyhovoval," citovala Takaju agentura Reuters. "Rádi bychom jim vyjádřili hluboké sympatie. Musí to být srdcervoucí," uvedl mluvčí na adresu pozitivně testovaných sportovců.

Kvůli nevyhovujícím podmínkám izolovaných olympioniků se na Mezinárodní olympijský výbor obrátila nezávislá organizace zastupující německé sportovce. "Vypadá to groteskně, že pozitivně testovaní sportovci musí trávit karanténu v podmínkách, které se podobají vězení, zatímco členové MOV bydlí v drahých luxusních hotelech a dostávají vysoké diety," řekl podle Reuters Maximilian Klein z Athleten Deutschland.

"Jsou tu opatření, o kterých rozhodly japonské zdravotnické úřady, a s tím mnoho nenaděláme. Ale něco udělat lze," prohlásil mluvčí MOV Mark Adams.

Do karantény či izolace už musely v Tokiu desítky sportovců a členů doprovodu.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..