Živě

Bilesová nebude v Tokiu obhajovat zlato ani na prostných

1. srpna 2021 05:28 - Tokio
(Aktualizováno: 1. srpna 2021 06:27)

Gymnastka Simone Bilesová nebude obhajovat olympijské zlato ani v podělí na prostných. Čtyřnásobná šampionka z Ria de Janeiro už dříve v Tokiu kvůli psychickým problémům vzdala čtyři závody. Posledním otevřeným startem čtyřiadvacetileté Američanky zůstalo finále kladiny, jež je na programu v úterý.

 

Gregory Bull, ČTK/AP

Od Bilesové se očekávalo, že by mohla být největší osobností tokijských her. Mohla dokonce zaútočit na šest zlatých medailí a stát se s deseti zlaty nejúspěšnější ženou v historii OH. Hned z první medailové disciplíny, soutěže družstev, ale Bilesová po úvodním cvičení odstoupila a postupně odřekla start ve finále víceboje, na přeskoku, na bradlech a nyní i prostná.

"Tak jako tak stojíme všichni za tebou, Simone," uvedla na twitteru organizace USA Gymnastics. Bilesová si vysloužila ocenění fanoušků a sportovní veřejnosti za to, že se nebála o svých psychických problémech promluvit. O jejím případném startu na kladině se rozhodne později.

Devatenáctinásobná mistryně světa Bilesová se potýká s mentálním blokem nazývaném "twisties", jenž spočívá v tom, že má problémy posoudit, kde se během prvků ve vzduchu nachází její tělo v porovnání se zemí.

Čekaly se od ní medailové hody, ale americká gymnastická hvězda Simone Bilesová všechny překvapila.

Lindsey Wasson, Reuters

V pondělním finále na prostných nahradí Bilesovou Britka Jennifer Gadirovová.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..