Živě

Zmeškal jsem rok a půl života svých dětí, to mi nikdo nevrátí, končím, říká olympijský šampion

1. srpna 2021 09:57 - Tokio

Olympijský vítěz a mistr světa v plážovém volejbalu Phil Dalhausser ukončil po vyřazení v osmifinále her v Tokiu kariéru. Jednačtyřicetiletý Američan se chce věnovat rodině a tréninku mládeže.

 

Pilar Olivares, Reuters

"Nedávno jsem seděl v tichém pokoji a měl jsem čas přemýšlet. A spočítal jsem, že jsem zmeškal rok a půl života svých dětí," citovala agentura AP Dalhaussera po osmifinálové prohře 21:14, 19:21 a 11:15 s katarskou dvojicí Šaríf Janus, Ahmed Tidžan.

"To už mi nikdo nevrátí. Sport a všechno kolem miluju, dal mi toho hrozně moc, ale myslím, že přišel čas se posunout dál a trávit víc času s rodinou," přidal Dalhausser.

Dalhausser získal olympijské zlato v roce 2008 v Pekingu spolu s Toddem Rogersem, s kterým má na kontě také titul z mistrovství světa v roce 2007. O dva roky později vybojovali bronz.

Fénix shořel a Perušič se omlouval. Jsme na to dva a já nepomohl, nesouhlasil Schweiner

Po neúspěšné obhajobě na hrách v Londýně se Dalhausser vrátil k Nicku Lucenovi a na olympiádě v Riu skončili pátí. Po vyřazení v osmifinále v Tokiu se chce vedle rodiny věnovat také trénování mládeže.

"Dvacet let jsem k živobytí používal tělo, teď chci začít používat hlavu a mozek. Našel jsem si něco, co bych chtěl dělat, a doufejme, že i z toho se stane obživa," prohlásil Dalhausser.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..