Živě

Belgie - Indie 5:2 Pozemkářští mistři světa Belgičané jsou opět ve finále olympijského turnaje

3. srpna 2021 08:16 - Tokio/Praha

Mistři světa Belgičané porazili v semifinále olympijského turnaje v pozemním hokeji v Tokiu 5:2 Indii a opět si zahrají o zlato. Stříbrní medailisté z Ria de Janeiro ve čtvrtečním finále narazí na Austrálii, která v druhém semifinále zdolala 3:1 Německo.

 

John Locher, ČTK/AP

Belgie se mohla znovu opřít o svého kanonýra Alexandera Hendrickxe, jenž zaznamenal hattrick. Na kontě má už 14 branek, což je nejvíc na jedněch hrách od roku 1980. Tým, který před pěti lety podlehl ve finále Argentině, útočí na první olympijské zlato.

Australané potvrdili postupem do finále pozici světových jedniček. Šampioni z Atén 2004 získají sedmou medaili z osmi posledních her.

Indie bude hrát s druhým poraženým semifinalistou o bronz. Zástupci suverénně nejúspěšnější země pod pěti kruhy budou usilovat o první medaili od Moskvy 1980, kdy jejich předchůdci vybojovali rekordní osmý triumf.

XXXII. letní olympijské hry v Tokiu:
Pozemní hokej:
Muži - semifinále:
Belgie - Indie 5:2 (2:2),
12:00 Austrálie - Německo.
ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..