Živě

Irieová vybojovala na OH pro Japonsko první zlato z ženského boxu

3. srpna 2021 06:53 - Tokio

Japonská boxerka Sena Irieová porazila ve finále olympijského turnaje ve váhové kategorii do 57 kg mistryni světa Nesthy Peteciovou z Filipín a pro pořadatelskou zemi vybojovala první zlato z ženského boxu v historii. V kategorii do 69 kg uspěl Kubánec Roniel Iglesias a po devíti letech získal opět olympijské zlato. Ve finále porazil Brita Pata McCormacka.

 

Luis ROBAYO, ČTK/AP

Dvacetiletá Irieová porazila o devět let starší favoritku podle všech pěti rozhodčích. Bronz získaly poražené semifinalistky Irma Testaová z Itálie a Britka Karriss Artingstallová.

Irieová se stala olympijskou vítězkou přesto, že se označuje za nesportovní typ. Doufá, že tím inspiruje ostatní. "Nejsem moc dobrá ve sportu, takže jsem snad ukázala dětem, které taky nejsou příliš sportovní typy, že mohou něčeho dosáhnout, pokud to nevzdají," řekla vysokoškolská studentka.

Také dvaatřicetiletý Iglesias uspěl stejně jako ve čtvrtfinále a semifinále podle všech pěti sudích. V Londýně v roce 2012 získal zlato v kategorii do 64 kg, má také bronz z Pekingu 2008. Na poslední olympiádě v Riu de Janeiro skončil pátý v kategorii do 69 kg.

Bronz získali Aidan Walsh z Irska a Rus Andrej Zamkovoj.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..