Živě

Španělští basketbaloví bratři Gasolové ukončili reprezentační kariéru

3. srpna 2021 12:41 - Tokio

Po vyřazení ve čtvrtfinále olympijského turnaje ukončili reprezentační kariéru španělští basketbalisté a bratři Pau a Marc Gasolovi. Úřadující světoví šampioni Španělé skončili pod pěti kruhy bez medaile poprvé od roku 2004, dnes podlehli Američanům 81:95.

 

John Locher, ČTK/AP

Jednačtyřicetiletý Pau Gasol vyhrál s národním týmem jednou světový a třikrát evropský šampionát. Se Španělskem se zúčastnil pěti olympiád, z nichž si přivezl dvě stříbra a jeden bronz.

"Byl to můj poslední zápas za národní tým. Už jen to, že jsem se mohl vrátit, hrát a držet se na této úrovni, pro mě byl velký úspěch," řekl. Pivot se po 18 sezonách strávených v NBA dostal do olympijského týmu jako hráč euroligové Barcelony.

O pět let mladší bratr Marc je dvojnásobným mistrem světa i Evropy, z tří olympijských her má dvě stříbrné medaile. "Mladší lidé musejí hrát. Aby to dokázali, starší musejí odejít," poznamenal pivot Los Angeles Lakers.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..