Živě

Šéf italských olympioniků odsoudil americké spekulace po Jacobsově vítězství

3. srpna 2021 20:17

Předseda Italského olympijského výboru Giovanni Malago odsoudil spekulace o možném dopingu, které se po senzačním vítězství Lamonta Marcella Jacobse v běhu na 100 metrů na olympijských hrách objevily v amerických novinách. Šestadvacetiletý sprinter vyhrál v novém evropském rekordu 9,80 sekundy, přestože do této sezony nedokázal pokořit hranici deseti sekund.

 

Dylan Martinez, Reuters

Washington Post napsal s odkazem na dopingové případy minulosti, že "historie atletiky vrhá podezření na náhlé a obrovské zlepšení". "Jacobs si zaslouží dávku pochybností, ale jeho sport ne," dodal americký list.

The Times uvedly, že temná historie atletiky poznamenaná dopingem "znamená, že příchod jakékoli nové hvězdy zalarmuje skeptiky.

Boltovým nástupcem na olympijské stovce je senzačně Ital Jacobs

Malago jakékoli provinění vyloučil. "Poznámky některých vašich kolegů jsou zdrojem velké lítosti a rozpaků ze všech úhlů pohledu," řekl rozhlasové stanici Rai Radio 1.

"V tomto případě mluvíme o sportovcích, kteří jsou podrobováni systematickým a každodenním antidopingovým kontrolám. Když překonáte národní nebo dokonce kontinentální rekord, toto číslo se zdvojnásobí, takže jde o mimořádný počet kontrol. Je to opravdu nepříjemné, když někteří nejsou schopni přijmout porážku," uvedl šéf italských olympioniků.

Americká sprinterská velmoc získala na stovce v Tokiu stříbro zásluhou Freda Kerleyho. Další finalista z USA Ronnie Baker skončil pátý.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..