Živě

Hrozivý pád! Hvězdný desetibojař zůstal bezvládně ležet v písku

4. srpna 2021 11:52 - Tokio

Středeční olympijský desetiboj nabídl hodně nepříjemný moment. Belgický atlet Thomas van Der Plaetsen při druhém pokusu ve skoku do dálky ztratil kontrolu nad svým tělem a ošklivě dopadl hlavou do písku, kde zůstal bez hnutí ležet. Nakonec musel být odvezen na vozíku.

 

Matthias Schrader, ČTK/AP

Třicetiletý desetibojař van Der Plaetsen při druhém pokusu ztratil kontrolu nad svým tělem, a nekontrolovatelně dopadl hlavou přímo do písku. V ten moment se všem zúčastněným zatajil dech. Belgičan několik sekund jen ležel a v jeho tváři byla vidět bolest.

Zraněný atlet nebyl schopen chůze a s pomocí organizátorů a lékařů tak opustil olympijský stadion v Tokiu na invalidním vozíku. Podle prvních informací belgických médií utrpěl Thomas van Der Plaetsen blíže nespecifikovaná zranění stehna a kolena.

Pro mistra Evropy z roku 2016 to však nebyl první těžký moment v jeho kariéře. V roce 2014 byl pozitivně testován, ale jelikož si byl jistý, že žádné zakázané látky nebral, tak se nechal vyšetřit.

Belgický desetibojař Thomas Van Der Plaetsen leží po pádu bezvládně v písku.

Morry Gash, ČTK/AP

A diagnóza byla naprosto devastující. Lékaři mu zjistili rakovinu varlat. Vypadalo to na ukončení kariéry, ale i díky silné podpoře rodiny vše zvládl a o rok později vyhrál mistrovství Evropy v Amsterdamu.

Na další úspěch si však bude muset nějakou dobu počkat. Jeho naděje na olympijskou medaili z Tokia ve středu bohužel uhasla.

Belgický desetibojař Thomas Van Der Plaetsen musel být odvezen na invalidním vozíčku.

Matthias Schrader, ČTK/AP

nik, Sport.cz

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..