Živě

Jacobs bude po triumfu na stovce italským vlajkonošem na zakončení her

5. srpna 2021 08:55

Italský sprinter Lamont Marcell Jacobs se po nečekaném triumfu v běhu na 100 metrů dočká v Tokiu další pocty a na slavnostním zakončení olympijských her se představí jako vlajkonoš italské výpravy. Jeho nominaci na závěrečný ceremoniál oznámil předseda Italského olympijského výboru Giovanni Malago krátce poté, co texaský rodák pomohl štafetě k postupu do finále na 4x100 metrů.

 

Dylan Martinez, Reuters

Šestadvacetiletý Jacobs se v neděli stal nečekaným nástupcem legendárního Jamajčana Usaina Bolta na olympijském trůnu. Ve finále vylepšil časem 9,80 sekundy evropský rekord, ačkoliv až do letošního roku neběžel nikdy pod 10 sekund. Na sociálních sítích se okamžitě vyrojily spekulace o dopingu.

Jacobse ale narážky na čistotu jeho výkonu netrápí. "Vím, že jsem se dostal až sem díky mnoha obětem, přes množství porážek a zklamání. Vždycky jsem se dokázal sebrat, vykasat si zase rukávy a vím, že tohle zlato je výsledkem tvrdé práce," vzkázal Jacobs pochybovačům.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..