Živě

Boxer Yafai před pár lety pracoval v továrně, teď může být vítězem OH

5. srpna 2021 12:00

Ještě v roce 2015 pracoval britský boxer Galal Yafai jako dělník ve firmě na výrobu automobilů. O tom, že by se mohl stát olympijským šampionem, tehdy jen snil. V sobotu se mu ale může sen splnit, ve finále nejlehčí váhové kategorie do 52 kilogramů se na hrách v Tokiu utká s Filipíncem Carlem Paalamem.

 

Ueslei Marcelino, Reuters

Yafai se zúčastnil už předchozí olympiády v Riu de Janeiro, kde skončil devátý. V Tokiu je ale blízko zlaté medaili. "Pracoval jsem v továrně Land Rover v Birminghamu. Dřel jsem, tahal jsem krabice a snil jsem o účasti na olympijských hrách. O rok později jsem se dostal do Ria, kde mi to nevyšlo. Čekal jsem pět let a teď se mi to vyplácí," řekl osmadvacetiletý boxer.

Své předešlé zaměstnání Brit s jemenskými kořeny nenáviděl. "Nebudu lhát, nesnášel jsem to. Chtěl jsem být boxer. Nesnáším, když mi někdo říká, co mám dělat. Teď jsem svým vlastním šéfem a doufám, že mohu být i olympijským šampionem," řekl.

S Paalamem se dosud neutkal, pouze spolu trénovali. "Abych byl upřímný, překvapil mě. Nikdo nečekal, že já a on budeme ve finále," uvedl Yafai. Oba skončili pátí na předloňském mistrovství světa v Jekatěrinburgu.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..