Živě

Novou šéfkou komise sportovců MOV je hokejistka Terhová

6. srpna 2021 08:13 - Tokio

Novou šéfkou komise sportovců Mezinárodního olympijského výboru (MOV) se stala bývalá finská hokejistka Emma Terhová. Devětatřicetiletá dvojnásobná bronzová olympijská medailistka dostala v hlasování členů komise v dějišti her Tokiu přednost před dvojnásobnou olympijskou šampionkou ve skoku o tyči Jelenou Isinbajevovou.

 

MarketingWeek

Terhová, jež je členkou komise od roku 2018, v předsednické funkci nahradí končící Kirsty Coventryovou ze Zimbabwe. Zvolením se automaticky stala místo někdejší plavkyně také členkou exekutivy MOV. Zástupcem Terhové byl zvolen bývalý korejský stolní tenista Rjo Sung-min.

Komise sportovců se skládá z 23 členů, z nichž dvanáct je přímo voleno. Zbylých maximálně jedenáct členů je jmenováno, aby byla zachována rovnováha mezi pohlavími, regiony a sportovními odvětvími. V Tokiu se v minulých dnech stali novými členy španělský basketbalista Pau Gasol, italská plavkyně Federica Pellegriniová, polská závodnice na horských kolech Maja Wloszczowská a japonský šermíř Juki Óta. Mandát získali do olympijských her v Los Angeles 2028 a stali se plnými členy MOV.

Členem komise sportovců byl osm let do roku 2012 oštěpařský rekordman Jan Železný. Poté do komise neúspěšně kandidovaly oštěpařka Barbora Špotáková a lyžařka Šárka Strachová.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..